Jaunumi

Jaunumi

Jaunumi
No 15.līdz 17.maijam notika pieredzes apmaiņas brauciens uz Minskas un Grodņas apgabaliem

No 15. līdz 17. maijam Latvijas un Lietuvas amatnieki un kulinārā mantojuma sektora pārstāvji piedalījās pieredzes apmaiņas braucienā, apmeklējot Minskas un Grodņas reģionu objektus, iepazīstot šo reģionu kultūru, vēsturi, kulinārijas un amatniecības mantojumu, kā arī lauku tūrisma piedāvājumu. Programma bija ļoti piesātināta un daudzveidīga. Tika apmeklētas dažādas lauku saimniecības ar ļoti daudzveidīgu piedāvājumu – zirgu audzētava, stādu audzētava, mūzikas instrumentu darbnīca, bišu saimniecības, daudzveidīgas amatnieku darbnīcas. Brauciena dalībniekiem bija iespēja izmēģināt sevi dažādos amatos. Tika taisīti māla svilpaunieki, lupatu lelles, pat izkalts pakavs. Baltkrievu amatnieki rādīja apbrīnojamu meistarību arī dažādu izstrādājumu izgatavošanā no salmiem, aušanā u.c. Un, protams, ēdiens. Tika degustēts Baltkrievu kulinārijas mantojums, kuru brauciena dalībnieki atzina par izcili garšīgu.

No Latgales pieredzes apmaiņas braucienā piedalījās 34 dalībnieki – projekta koordinatori, Latgales kulinārā mantojuma tīkla dalībnieki un citi mājražotāji, kā arī amatnieki. Pēc dalībnieku atsauksmēm – brauciens bija ļoti vērtīgs. Tika iegūti jauni kontakti, jauni draugi, nenovērtējama pieredze un jaunas idejas, ko realizēt, atbraucot mājās.

Pieredzes apmaiņas brauciens  notika Latvijas - Lietuvas - Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta Nr. ENI-LLB-1-016 “Kulinārā mantojuma un tradicionālo amatniecības prasmju saglabāšana un popularizēšana" (BELLA CULTURE)  ietvaros. Projektu finansē Eiropas Savienība.

Ieteikt citiem: