Aglonas maizes muzejs

Aglonas maizes muzejs

Aglonas maizes muzejs

Kontakti

Adrese: Daugavpils iela 7, Aglona, Preiļu novads, Latvija
Тālr. +371 29287044, maizesmuzejs@inbox.lv, www.aglonasmaize.viss.lv
Kontaktpersona: Vija Kudiņa

Darba laiks

Pēc iepriekšēja pieteikuma.

Aglonas maizes muzejs

Tas ir vienīgais tāda veida muzejs Baltijā. Šeit cilvēks var sajust tikko ceptas maizes smaržu, paturēt rokās siltu maizes kukulīti, dzirdēt stāstu par vissvētāko – maizi.

Muzeja apmeklētājiem piedāvā:

  • stāstu par maizi (1 stunda), maizes degustāciju, tējas dzeršanu;
  • stāstu par maizi un sātīgas Latgales kulinārā mantojuma pusdienas. Programma ilgst 1,5 stundas.
  • maizes rašanās procesu var vērot pa logu, kā arī ir iespēja pašiem tajā piedalīties, izcept savu maizes kukulīti, ko var paņemt līdzi.
  • bērniem – „iziet” maizes ceļu no graudiņa līdz kukulītim, imitējot dažādus darbus.

Muzejā var pasūtīt maltīti pēc vecmāmiņu receptēm jebkuriem ģimenes svētkiem. Bet veikalā, kas atrodas blakus muzejam, vienmēr var nopirkt svaigu rudzu vai saldskābo maizi, ceptu pēc senām receptēm, pīragus, baltmaizi, cepumus u.c. Pieņem pasūtījumus maizes, pīrāgu, kliņģeru cepšanai.

Viesu māja „Pie Vijas”, kas atrodas maizes muzeja otrajā stāvā, piedāvā atpūsties „vecmāmiņas” istabā uz salmu matračiem un zāļu spilveniem. Vai izvelēties kādu citu istabu pēc noskaņojuma – sarkano, dzelteno, lillā, zilo. Naktsmītnes 20 cilvēkiem.

Muzejā piedāvā divu banketa zāļu nomu – 30 un 50 cilvēkiem. Organizē kāzu sagaidīšanu un daudzveidīgu programmu (1,5 st.).

Īpašais piedāvājums: „Kaltētu sēņu zupiņa”.

Recepte:  sauju kaltētu sēņu aplej ar 3 - 4 l auksta ūdens, atstāj uz nakti. Vāra uz plīts, pievieno smalki sagrieztus miežus, sīpolus, burkānus, kartupeļus, sāli, ķiplokus, piparus, lauru lapu. Beigās pievieno gabaliņos sagrieztu un apceptu kūpinātu speķi. Pirms pasniegšanas pārkaisa ar dillēm, pievieno krējumu. Ļoti garšīgi!

Ieteikt citiem: