Jaunumi

Jaunumi

Jaunumi
Dvietes īstais lauku saldējums iestājās Latgales kulinārā mantojuma tīklā

Šobrīd biedrībā "Latgales kulinārā mantojuma centrs" darbojas 30  biedri -  Latgales reģiona ēdināšanas sektora uzņēmumi, tūrisma pakalpojumu sniedzēji,  muzeji.

Dvietes īstais lauku saldējums, kas atrodas Dvietes pagastā, Augšdaugavas novadā, šogad jūnijā, arī iestājās biedrībā. 

Dvietes īstais lauku saldējums ir ģimenes uzņēmums, kas izveidots balstoties uz paaudžu paaudzēs iegūtām zināšanām par to, kā jāgaršo kvalitatīvam pienam. Saldējums ir ar samazinātu cukura daudzumu, saldējuma pagatavošanā nepieciešamajām sastāvdaļām 80% ir pārbaudītas, jo audzētas pašu saimniecībā. Saldējums ir bez E-vielām, bez palmu taukiem. Gatavots no īsta piena, kurš iegūts savā saimniecībā un dabīgiem produktiem, veidojot jaunu kvalitātes zīmi mājas saldējuma industrijā.

Stapkeviču ģimene ar piena lopkopību nodarbojas jau kopš 1992. gada. Govis ganās Dvietes palienes bioloģiski vērtīgo zālāju pļavās, tādēļ pienam ir neatkārtojama garša. Govis netiek turētas sprostos, tādēļ tās ir “laimīgās govis”. Stapkeviču ģimenes saimniece Dace aizraujas ar daiļdārzniecību, tādēļ, kamēr tiek baudīts saldējums, ir iespēja apskatīt arī skaisto dārzu un Dvietes palieni.

Viesiem piedāvā:

  • Mājas lauku saldējuma kafejnīcu, kurā iespējams nogaršot vismaz 8 no sezonālām saldējuma garšām, saldējumu siltā burbuļvafelē vai plānā franču pankūkā, nobaudīt kafiju vai saldējuma kokteili.
  • Saldējuma degustācija + tapšanas stāsts. Cena: 4,00 EUR/pers.
  • Saldējuma tapšanas meistarklase + “siltā saldējuma” degustācija. Cena: 4,00 EUR/pers.
  • Saldējuma servēšana korporatīvajos pasākumos.
  • Iespēja nobaudīt smiltsērkšķu-cidoniju, upeņu, auzu griljāžas, aveņu-bazilika, cigoriņu, ābolu-brūkleņu, rabarberu, piparmētru, šokolādes, zemeņu, vaniļas plombīra un citas no 20 saldējuma garšām, kuras mainās sezonāli.
  • Pasākumu  zāli – “Tavas veselības telpa” , t.sk. veselīga uztura meistarklases ar uztura speciālisti, kurās tiks pagatavoti vairāki gardi, veselīgi ēdieni un pagatavotā ēdiena degustācija. Tiks skaidroti veselīga uztura pamati, atbildes uz interesējošiem jautājumiem. Ilgums: 2,5 h, dalībnieku skaits: 10 – 20. Šāds pasākums lieliski iederas bērnu nometnēs, kā darba pasākums kolektīva saliedēšanai un citur. Pasākumu zālei pieteikties pa tālr. +371 29837858 vai e-pastā: veselibastelpa@gmail.com.

Kontaktinformācija: +371 27871930, e-pasts: dvietessaldejums@gmail.com

Sezona: aprīlis - oktobris

Vasaras kafejnīcas darba laiks: jūnijs – oktobris

Ceturtdiena, piektdiena: 13.00 – 18.00

Sestdiena, svētdiena:  11.00 – 18.00.

Ārpus darba laika pieņem grupas no 10 cilvēkiem, pēc iepriekšēja pieraksta.

Maksimālais dalībnieku skaits: 25 (lielākas grupas var dalīties vairākās mazākās grupās)

 

Ieteikt citiem: